Asociace českých divadelních kritiků

International Association of Theatre Critics

Association Internationale des Critiques de Théatre

Kongres, resp. jen online Valné shromáždění IATC/AICT

29. Valné shromáždění IATC/AICT se konalo, poprvé v historii online, v sobotu 15. května. Dle oficiálních stránek Asociace “v atmosféře naděje a dobré komunikace” prostřednictvím účasti na digitální platformě, za české středisko byl oficiálním reprezentantem s právem volby předseda Asociace českých divadelních kritiků-českého centra Karel Král. Na začátku jednání nejprve  odstoupila stávající prezidentka Margareta Sörenson,  jelikož v “těžkých” dobách by nebylo záhodno měnit obě hlavní výkonné funkce, tak generálním sekretářem zůstává na další období Michel VAIS z Kanady.  Následně byl poté jednomyslně zvolen prezidentem Jeffrey Eric JENKINS z USA a následovala volba členů nového desetičlenného ExComu, v němž jsou zastoupeny:

Argentina (Halima TAHAN FERREYRA),  Kanada (Martin MORROW), Čína (Zhu NING), Francie (Jean-Pierre HAN), Gruzie (Irina GOGOBERIDZE), Japonsko (Manabu NODA), Nigérie (Emmanuel DANDAURA),  Rusko (Nikolai PESOCHINSKY), Srbsko (Ivan MEDENICA), Slovensko (Zuzana ULIČIANSKA) a Thajsko  (Pawit MAHASARINAND).

Nové představenstvo Asociace by se mělo v nejbližší době opět „zoomově“ sejít a připravit výhled aktivit a plán činnosti na další období.